دوشنبه, ۳ تیر , ۱۳۹۸

لوله پنج لایه چیست؟


لوله پنج لایه چیست؟

لوله پنج لایه چیست؟

لوله پنج لایه یا pex-All-pex همانطور که از نام آن مشخص است لوله ای است که در بازار با پنج لایه ی تلفیق شده، عرضه می گردد. این پنج لایه شامل دو لایه از پلیمر، یک لایه آلومینیوم و دو لایه چسب مخصوص می باشد. لایه های پلی مری بسته به نوع کاربرد لوله تفاوت داشته و از پلی اتیلن ساخته شده و دو لایه ی بیرونی و داخلی را تشکیل می دهند.لایه ی وسط ورقه ی آلومینیوم بوده و دو لایه چسب موجب اتصال لایه پلیمری و آلومینیوم می گردند. استحکام لوله ی پنج لایه به دلیل ترکیب دو لایه ی پلیمری و آلومینیوم می باشد و می تواند جزوی از بهترین تولیدات در عصر جدید محسوب گردد.

لوله پنج لایه

سال های زیادی طول کشید تا مردم دریابند که برای دوام و استحکام یک ساختمان نیاز به استفاده از ادوات و ابزار آلات سنگین نیست و بهتر است با تولیدات جدید صنعتی خود را هماهنگ سازند. استفاده از تولیدات پتروشیمی در تاسیسات ساختمان موجب می گردد تا میزان دوام در ساختمان ها بالاتر رود که مهمترین محصولات آن لوله های پنج لایه برای لوله کشی آب ساختمان می باشد و امروز کاربرد فراوانی یافته است. بررسی ها نشان داده است که انواع لوله ی مورد استفاده برای لوله کشی آب شرب سه دسته هستند، که هر کدام مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند.

  1. لوله های فلزی،
  2. لوله های پلی پروپیلن
  3. لوله ی پنج لایه که امروزه بیشترین کاربرد، مخصوص لوله پنج لایه می باشد.

 

20150302151349

برای مطالعه پیشنهاد میکنیم: انواع لوله آبرسانی و فاضلابی

مزایای لوله پنج لایه

استفاده از لوله ی پنج لایه در ساختمان اکثرا برای لوله کشی آب بوده و می تواند تا حتی نیم قرن دوام داشته باشد، بنابراین بهترین گزینه برای استفاده در ساختمان ها می باشد.

مطالب پیشنهادی :

ارسال نظر

تمامی حقوق برای پایپ مارکت محفوظ است